Iskalnik
Arhiv

PostHeaderIcon Ciprčani padli v kotlu Ljudskega vrta

12 000 fanatičnih gledalcev na tribunah. Ante Čaćić in Zlatko Zahović. 11 vijoličnih bojevnikov na terenu. Vse to je bilo recept za nepozaben večer v kotlu Ljudskega vrta. Sijajna taktika stratega vijoličastih Čaćića – mnogim se je sicer zdelo, da Maribor igra praktično bunker, vendar je bila postavitev 4 – 1 – 4 – 1 prav tisto, kar si je trener zamislil in so igralci z izjemo prvih 10 minut prvega in drugega polčasa dosledno izpolnjevali. Bunker so pa igrali le v zaključnih minutah tekme, kar je bilo razumljivo glede na obupne poskuse gostov.
Ciperski legionarji si imeli sicer večino tekme posest žoge v svojih nogah, vendar so si priigrali zelo malo pravih priložnosti. Pravzaprav so imeli srečo, da sta bila nosilca Mariborove ofenzivne igre, Ibraimi in Tavares, tokrat zares nerazpoložena. Napredovanje Maribora je navkljub, po mnenju Ciprčanov, šestim “nedosojenim” enajstmetrovkam, popolnoma zasluženo. Maribor si je s tem zagotovil evropsko nogometno jesen, vsaj v Ligi Evropa, še vedno pa so možnosti za sanjsko Ligo Prvakov.